Imants Zabis par Prolong produktiem

Man pieder traktors T 25, 1969. gada izlaidums. Tam bija vajadzīgs remonts – jāmaina gredzeni, jo stipri dūmoja. Pēc remonta pielēju AFMT. Tagad dūmi ir pazuduši, dzinējs strādā viegli un, kas ir vislielākais brīnums, eļļas patēriņš ir stipri samazinājies. Agrāk, lai iedarbinātu, vajadzēja dažādas piešprices, piemēram, ēterīti pieliet, bet tagad piestartē bez kādām piedevām. 

Un jaudas ziņā ir milzīgs uzlabojums. Iepriekš es, braucot ar otro ātrumu, nevarēju kultivatoru pavilkt, tagad braucu ar trešo ātrumu un tikai, pa laikam atskatos, vai tas vēl ir aizmugurē. Arī izkapti apstrādāju ar SPL 100, jo pie rokas nebija solidola, ko parasti lietoju. Sākot pļaut, skaļums bija kā parasti, bet tad palika kluss. Braucu pa lauku ar trešo ātrumu un skatījos, vai izkapts vispār vēl ir blakus.

Ja izkapti nesasmērē, pie pēdas sāk karsēt, dilst pirksts un beigu beigās noķīlē. Pie pašas izkapts, pie ekscentra, ir gultnis, tam satinās zāle riņķī un izdega blīvslēgs. Visa smērviela, kas bija iekšā, tika izspiesta. Paņēmu EP2,5 smērvielu un sasmērēju gultni, kurš, tā kā blīvslēgs bija salūzis, griezās bez jebkādas aizsardzības. Nopļāvu kādus 5 hektārus, bet gultnis pat neuzsila. Par to es biju ļoti pārsteigts. Šo produktu es varu rekomendēt lauksaimniekiem. Kaimiņš pamēģināja uz sava mazā kombaina. Pielēja pie dzinēja AFMT. Ar startēšanu vairs neesot nekādas mokas, ātri pielec. Pielēja arī dīzeļa sistēmas tīrītāju pie degvielas. Tagad kombains strādā vieglāk. Kaimiņš teica, ka līdzko rocība atļaus, sasmērēs visus gultņus un ritošo daļu. Domāju, ja sasmērētu visu ritošo daļu, traktoru varētu pastumt arī bez motora, jo nebūtu pretestības.

Es esmu tāds “neticīgais Toms” – kamēr pats nepārbaudu, neticu… Bet tagad redzu, ka tas tiešām darbojas.